– Chcemy żeby elektromobilność była nośnikiem rozwoju gospodarczego i społecznego. Współpraca biznesu i nauki jest tutaj kluczowa. Cieszymy się, że nasze propozycje spotykają się z tak szerokim odzewem – powiedział 1 marca 2017 r. wiceminister energii Michał Kurtyka podczas konferencji zorganizowanej przez PAN w Jabłonnie.
Zdaniem wiceministra Kurtyki należy podkreślić wagę wykorzystania potencjału naukowego polskich inżynierów. Zaznaczył , że szczególnie cieszy szeroki odzew, jaki opracowany przez Ministerstwo Energii Program Rozwoju Elektromobilności wywołał wśród przedstawicieli biznesu i nauki. – To zwiększa naszą determinację we wdrażaniu planów dotyczących elektromobilności – zaznaczył – Do 2020 roku przewidujemy powstanie 6000 punktów wolnego i 400 szybkiego ładowania samochodów – dodał.
Podsekretarz stanu w ME zauważył ponadto, że elektromobilność to również szansa na czystsze powietrze w miastach. – Tu innowacyjność łączy się z poprawą codziennego życia obywateli zwłaszcza, że wdrażaniu programu będzie towarzyszyć analiza oddziaływania e-aut na środowisko – ocenił.
W trakcie konferencji działalność rozpoczęła druga w Warszawie sieć taksówek elektrycznych.
Ministerstwo Energii