Kurtyka: Przemysł i przedsiębiorcy będą fundamentem rozwoju elektromobilności

27 października 2017, 15:30 Alert
kurtyka2

Wiceminister energii Michał Kurtyka 25 października 2017 r. wziął udział w inauguracji I Targów Elektromobilności. Wydarzenie zorganizowane w Warszawie przez ElectroMobility Poland (EMP) zgromadziło licznych producentów, projektantów i konstruktorów pojazdów elektrycznych.

Przemawiając podczas otwarcia targów wiceminister Kurtyka przypomniał, że Ministerstwo Energii przygotowało i skonsultowało ustawę o elektromobilności. – W tej chwili pracujemy nad powołaniem Funduszu Niskoemisyjnego Transportu oraz narzędziami, które pozwolą wesprzeć proces budowy infrastruktury do ładowania aut elektrycznych – podkreślił wiceminister.

Podsekretarz stanu w ME dodał także, że w upowszechnieniu elektromobilności w Polsce dużą rolę mają odegrać przedsiębiorcy i rynek. – Tworzymy warunki do rozwoju nowej gałęzi gospodarki, ale to przedsiębiorcy i przemysł wypracują dobre projekty przemyślane, zarówno od strony rynkowej, jak i biznesowej. To one będą fundamentem rozwoju transportu elektrycznego w Polsce – powiedział.

Targi stanowiły ważny element przygotowań do uruchomienia przez ElectroMobility Poland konkursu na budowę prototypów samochodów elektrycznych. Partnerem wydarzenia był Przemysłowy Insytyt Motoryzacji, a patronat nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii, Polska Grupa Motoryzacyjna oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Ministerstwo Energii