Kurtyka zostanie wiceministrem energii

28 grudnia 2015, 10:50 Alert
ministerstwo_energii_energetyki

(Wysokie Napięcie)

Michał Kurtyka otrzyma nominację na wiceministra ds. europejskich w resorcie energii – ustalił Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl. Będzie odpowiedzialny za niezwykle ważne negocjacje polskiego rządu z Komisją Europejską.

Z informacji Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że na stanowisku wiceministra energii zajmie się polityką europejską – w tym m.in. tworzoną właśnie Unią Energetyczną, a także negocjacjami ws. nowego europejskiego modelu rynku energii, nową dyrektywą o odnawialnych źródłach energii, zmianami w dyrektywie o efektywności energetycznej oraz – co w tej chwili będzie mieć największe znaczenie – negocjacjami z Komisją Europejską ws. pomocy publicznej dla energetyki (gł. rynkiem mocy i wsparciem kogeneracji oraz OZE) .

Jeżeli informacje o nominacji się potwierdzą, będzie to wyraźny sygnał, że rząd stawia na merytoryczne i konstruktywne negocjacje z Komisją Europejską ws. pomocy publicznej.

O tym jakie doświadczenie ma spodziewany nowy wiceminister energii przeczytasz w dokończeniu artykułu na portalu WysokieNapiecie.pl