Kuwejt kupuje francuskie Caracale

9 sierpnia 2016, 16:45 Alert

(Airbus Helicopters)

Źródło: Airbus Helicopters

Siły Powietrzne i Gwardia Narodowa Kuwejtu będą użytkownikami 30 wielozadaniowych śmigłowców H225M Caracal w konfiguracji do misji ratownictwa bojowego (CSAR) i misji morskich Kuwejt jako siódmy kraj zamawia H225M Caracal Marignane, 9 sierpnia 2016 r. – Airbus Helicopters podpisał z Ministerstwem Obrony Kuwejtu kontrakt na dostawę 30 wielozadaniowych śmigłowców H225M Caracal wraz z pakietem wsparcia i serwisu, podczas dzisiejszej wizyty w Kuwejcie Ministra Obrony Francji, JeanYves Le Drian’a.

„Jesteśmy dumni, że Ministerstwo Obrony Kuwejtu wybrało H225M Caracal jako najlepszą platformę śmigłowcową do realizacji swoich wymagających potrzeb operacyjnych”, powiedział Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters. „Nasze relacje z Kuwejtem sięgają ponad 40 lat. W tym czasie miały miejsce dostawy śmigłowców Super Puma, Puma i Gazelle do Kuwejtu. Kontrakt na śmigłowce H225M Caracal otwiera nowy rozdział naszej współpracy. Chciałbym osobiście podziękować Siłom Powietrznym Kuwejtu za zaufanie pokładane w naszych produktach w związku z planowaną wymianą floty. Dziękuję za zaufanie także Gwardii Narodowej Kuwejtu, która zdecydowała się stworzyć eskadrę śmigłowcową, korzystając ze wsparcia Airbus Helicopters”, dodał Guillaume Faury. Podczas wizyty w Kuwejcie przedstawiciele Airbus Helicopters podkreślili kluczową rolę Ministra Obrony Francji Jean-Yves Le Drian’a, który nieustannie wspierał realizację tego projektu w ramach strategicznej relacji łączącej Francję i Kuwejt. Flota śmigłowców H225M Caracal będzie w Kuwejcie używana do szerokiego spektrum zadań takich jak misje ratownictwa bojowego (CSAR), operacje morskie, ewakuacja medyczna i transport wojskowy. Śmigłowce trafią do Sił Powietrznych i Gwardii Narodowej Kuwejtu. H225M Caracal to sprawdzona w boju platforma charakteryzująca się wyjątkowymi możliwościami ładunkowymi, światowej klasy automatycznym systemem kontroli lotu czy długotrwałością lotu. Jej możliwości i wszechstronność użycia zostały już potwierdzone w najtrudniejszych warunkach operacyjnych. H225M Caracal to najnowszy śmigłowiec w rodzinie wojskowych wiropłatów Super Puma /Cougar, których ponad 500 dostarczono użytkownikom na całym świecie.

Kuwejt to najnowszy użytkownik H225M Caracal. Do dziś Francja, Brazylia, Meksyk, Malezja,Indonezja, Tajlandia i Kuwejt zamówiły 138 tych maszyn.