Kuźmiuk: Cięcia budżetu MON dotkną głównie wydatków na uzbrojenie

16 sierpnia 2013, 14:22 Bezpieczeństwo

– Prezydent Komorowski podczas wczorajszego przemówienia wprawdzie stwierdził, że ubolewa iż cięcia w wydatkach na armię mają sięgnąć w nowelizacji budżetu na 2013 rok aż 3,5 mld zł, „ale jeżeli będą one jednorazowe to nie ma katastrofy” – zauważa na swoim blogu poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.

Zdaniem polityka, głowa państwa nie ma pojęcia, co się dzieje z finansowaniem obronności w ostatnich latach albo świadomie wprowadza w błąd Polaków, bowiem wydatki na nowe uzbrojenie w 2013 r. to kwota ok. 10 mld zł, a wspomniane cięcia będą w zasadzie w całości dotyczyły tych wydatków.

– W czasie blisko sześcioletnich rządów Donalda Tuska na finansowanie armii przeznaczono o ponad 10 mld zł mniej niż wynikało to ustawy o finansowaniu sił zbrojnych i te cięcia wydatków w dużej mierze pochodziły z części przeznaczonej na modernizację armii. Sumarycznie wynoszące ponad 10 mld zł cięcia wydatków oznaczają taką sytuację, jakby w ciągu 6 ostatnich lat w jednym roku na modernizację armii nie wydano ani złotówki i szkoda, że prezydent Komorowski o tym nie wie albo tylko udaje, że nie wie – ocenia Kuźmiuk.

Źródło: Naszeblogi.pl