Leonkiewicz: Rekordowy wzrost liczby pasażerów Pendolino

19 maja 2015, 13:09 Infrastruktura
PKP Intercity (1)
Pendolino. Fot. PKP Intercity

Dziś (19.05) na pokładzie pociągu Express InterCity Premium (Pendolino) jadącego z Krakowa do Warszawy przewieźliśmy milionowego pasażera. Na naszego wyjątkowego podróżnego w pociągu oraz na Dworcu Centralnym czekała niespodzianka: tort oraz upominek – specjalna karta uprawniająca do darmowych przejazdów pociągami PKP Intercity przez rok, a także korzystania z serwisu gastronomicznego WARS.

Od początku tego roku odnotowujemy stały wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Odpowiednio w styczniu, lutym i marcu 2015 r. wyniósł on 4%, 8% i 12% w porównaniu z zeszłym rokiem – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. –  Rekordowy, 23% wzrost odnotowaliśmy także w kwietniu. Liczymy, że dzięki dobrej ofercie rosnący trend będzie się utrzymywał –dodał prezes przewoźnika.

Pociągi Express InterCity Premium na polskie tory wjechały w grudniu ubiegłego roku. Składy, od momentu wdrożenia do rozkładu jazdy przejechały już blisko 2 350 000 kilometrów. EIP kursują między Warszawą a największymi miastami – Krakowem, Gdańskiem, Katowicami i Wrocławiem, czy na osiach Katowice/Katowice – Trójmiasto, oferując atrakcyjne czasy przejazdu oraz najwyższy komfort podróży. To realna konkurencja dla innych środków transportu. Ceny biletów na pociągi Pendolino są na każdą kieszeń. Zaczynają się już od 49 zł, a po ich wyczerpaniu pasażerowie mogą skorzystać z rabatów sięgających 30%.

PKP Intercity wprowadziło dodatkową pulę najtańszych biletów w ofercie „Happy Hours”. Mogą z niej skorzystać pasażerowie pociągów Express Intercity oraz Express InterCity Premium – Pendolino, wybierający podróż po godzinie 19:00 od poniedziałku do piątku, całą sobotę oraz w niedzielę do 13:00. Ofertą specjalną objęte jest blisko 100 pociągów.