Podwrocławska fabryka baterii już jest duża, a będzie jeszcze większa

1 września 2022, 12:45 Alert

Serce europejskiej elektromobilności zaczęło bić w 2016 roku. To właśnie wtedy w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych rozpoczęła się budowa pierwszej w Europie fabryki baterii do samochodów elektrycznych – LG Energy Solution Wrocław.

Źródło: LG

LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution Wrocław to nowoczesny, największy na świecie zakład produkujący baterie do samochodów elektrycznych. Zajmująca powierzchnię ponad 100 ha fabryka ma duży wpływ na gospodarkę – już teraz eksport baterii produkowanych w Polsce wynosi aż 2 procent wartości całego eksportu. – LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największych inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Biskupicach Podgórnych pracuje ponad 10 tys. osób nie tylko z województwa dolnośląskiego. Wśród nich znajdują się najlepsi inżynierowie oraz specjaliści, którzy pracują nad bateriami dla największych koncernów samochodowych na świecie. Po rozbudowie fabryki i osiągnięciu docelowej mocy produkcyjnej 115 GWh firma będzie dostarczała baterie do ponad miliona aut elektrycznych rocznie. Aby osiągać cele, spółka stale poszukuje najzdolniejszych ekspertów i inżynierów. LG Energy Solution Wrocław to de facto małe miasteczko rozlokowane wzdłuż ulic LG, Seulskiej, Koreańskiej i Innowacyjnej. Na jego terenie kursuje kilka linii bezemisyjnych mini busów obsługujących transport pracowniczy, a także kantyny, sklepy z koreańskimi produktami oraz Learnig Center, czyli miejsce, w którym pracownicy podnoszą swoje umiejętności w wielu dziedzinach – czytamy w komunikacie spółki.

Jak podaje LG, już wkrótce zarówno zespół pracowników, jak i społeczność lokalna otrzymają jeszcze więcej, ponieważ obok zakładu powstaje przedszkole „Ul”, kolejny projekt społeczny LG Energy Solution Wrocław. – Do placówki będą mogły uczęszczać również dzieci osób spoza firmy. Jest to kolejny wkład firmy w dobrostan społeczności lokalnej. – Priorytetem LG Energy Solution Wrocław są ludzie. Staramy się odpowiadać na ich potrzeby wszechstronnie. Oprócz oferowania benefitów, takich jak opieka medyczna, szkolenia, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, inicjujemy projekty, które przyczyniają się do zwiększania dobrostanu całego zespołu i społeczności lokalnej – komentuje Jangha Lee, Prezes LG Energy Solution Wrocław. Firma wcześniej zainwestowała w budowę i wyposażenie jednostki straży pożarnej oraz przekazała ponad 5 mln zł na modernizację lokalnej infrastruktury wodociągowej – podaje firma.

Projekt z lokalnymi symbolami Wrocławia, czyli krasnalami, znajduje się w najbardziej wyeksponowanych częściach stolicy Dolnego Śląska – przy ulicy Powstańców Śląskich oraz w okolicy Mostu Grunwaldzkiego.

LG/Michał Perzyński