Firma Lockheed Martin, działająca w sektorze bezpieczeństwa międzynarodowego oraz przemysłu lotniczego i kosmicznego, powierzyła Joannie Bensz misję prowadzenia swoich strategicznych operacji biznesowych w Polsce. Bensz, pracując na co dzień w Warszawie, będzie również odpowiedzialna za rozwój działań biznesowych firmy Lockheed Martin w Czechach, Estonii, na Węgrzech, Łotwie, Litwie, Słowacji i Ukrainie.
Joanna Bensz, która ma polskie obywatelstwo, jest wiceprezesem i członkiem Rady Dyrektorów AMCHAM Poland. Do koncernu Lockheed Martin przeszła z międzynarodowej firmy projektowej zarządzającej programami inwestycyjnymi CH2M, w której odpowiadała za polski rynek. Wcześniej była członkiem zarządu oraz dyrektorem ds. rozwoju biznesu na Europę Środkową i Wschodnią w PM Group, międzynarodowej firmie doradztwa projektowego specjalizującej się w sektorze przemysłowym.
Komentując powołanie Joanny Bensz na to stanowisko Jonathan Hoyle, wiceprezes Lockheed Martin na Europę, podkreślił: – Joanna będzie współpracowała z silnym zespołem w naszym warszawskim biurze. Dołącza do nas w bardzo ciekawym momencie, po włączeniu PZL Mielec – firmy należącej do firmy Sikorsky – do koncernu Lockheed Martin, a także w obliczu pojawienia się nowych i ważnych szans dla rozwoju naszego biznesu w Polsce, państwach sąsiednich i krajach bałtyckich.
– Joanna będzie odgrywać kluczową rolę w tworzeniu i utrzymywaniu naszej marki w całym regionie, realizując wzrost dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz pozycjonowaniu naszych produktów i zdolności poprzez kształtowanie rynku – dodał Hoyle.
Warszawskie biuro firmy Lockheed Martin działa od 1997 r. Aktualnie firma zatrudnia 1700 osób w zakładach PZL Mielec na południowym wschodzie Polski. Dodatkowe ponad 5000 pracowników znajduje zatrudnienie w polskich firmach łańcucha dostaw mieleckich zakładów.
Firma dostarcza szereg zdolności w zakresie obrony narodowej, które wspierają modernizację Polskich Sił Zbrojnych, włączając w to Narodowe Centrum Wspomagania Operacji Powietrznych, myśliwce F-16, zasobniki celownicze Sniper-ATP, samoloty C-130E Hercules czy system Aegis Ashore.
Lockheed Martin