Minister Środowiska dziękuje za Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

15 marca 2019, 18:30 Alert

Uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli ulicami Warszawy i wielu innych miast w Polsce. Protest uczniów odbywał się w 82 krajach. Podziękowanie dla uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego skierował Minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Fot. Ministerstwo Środowiska
Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Fot. Ministerstwo Środowiska

-Wasza obecność świadczy o wzrastającej świadomości oraz zaangażowaniu młodego pokolenia w ochronę środowiska. Poprzez takie działania nie tylko pokazujecie, jakie sprawy są dla Was istotne, ale też wskazujecie, na czym powinniśmy koncentrować nasze wysiłki, otwierając tym samym oczy całemu społeczeństwu na sprawy zmian klimatu. Cieszy mnie, że jestem świadkiem kształtowania się kolejnego pokolenia osób zaangażowanych, które chcą walczyć o lepszą przyszłość naszej planety – pisze Minister Kowalczyk w komunikacie resortu.

-Wierzę, że wciąż będziecie poszukiwać rzetelnych informacji na temat zmian klimatycznych. Mam nadzieję, że Wasza dzisiejsza postawa to początek dalszych dobrych działań. Ich skutkiem niech będzie ograniczenie tych przyczyn zmian klimatycznych, których autorem jest człowiek – podkreślił Minister.

BiznesAlert.pl/Ministerstwo Środowiska

Jakóbik: Dlaczego nie pójdę na Młodzieżowy Strajk Klimatyczny? (FELIETON)