InfrastrukturaLotniskaWszystko

LOT: Bilety z Tokio do Warszawy od dzisiaj dostępne także na rynku japońskim

Najwygodniejsze i najbardziej efektywne połączenie LOT-u z Tokio do Europy od dziś jest także dostępne dla klientów z Japonii. Choć bilety na to połączenie można kupować na wszystkich pozostałych rynkach już od czerwca, do otwarcia sprzedaży w Japonii potrzebna była oficjalna zgoda Japońskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Od teraz więc również klienci z Kraju Kwitnącej Wiśni mogą skorzystać nie tylko z bezpośrednich rejsów do Warszawy, ale z całej siatki LOT-u.

Pierwszy rejs do stolicy Japonii wystartuje 13 stycznia, a powrotny rejs z Tokio do Warszawy 14 stycznia. Dla klientów z Japonii to najszybsze i najwygodniejsze połączenie nie tylko do Polski, ale także do innych krajów Nowej Europy. Rejs w jedną stronę potrwa około 10 godzin. Wszystkie połączenia wykonywane będą najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner w konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy. Wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska Narita w czwartki, niedziele i poniedziałki według następującego rozkładu:

WAW – NRT LO 079 15:00 – 09:20+1
NRT – WAW LO 080 11:05 – 14:40

LOT spodziewa się dużego zainteresowania nowym połączeniem ze strony klientów z Japonii. Specjalnie z myślą o nich wprowadzi między innymi japońskie dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka. Cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w japońskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku.

Rozkład rejsów pozwoli na krótkie i wygodne rejsy z jedną przesiadką w Warszawie z Tokio do Londynu, Rygi, Pragi, Budapesztu, Genewy, Kopenhagi, Frankfurtu czy Paryża.

“Już od początku 2016 roku nasze połączenie będzie najlepszą alternatywą dla wszystkich podróżujących między Japonią a Europą. Jestem przekonany, że nasz Dreamliner wyposażony w trzy klasy podróży, najlepszy serwis i dogodny rozkład oraz siatka połączeń szybko zdobędą uznanie szczególnie japońskich pasażerów. Hub LOT-u w Warszawie jest doskonałą alternatywą dla zatłoczonych dużych portów w Europie Zachodniej. A my do tego jesteśmy w stanie zagwarantować o wiele krótszy czas przesiadki” – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezes Zarządu LOT-u. – „Bez najmniejszych wątpliwości Tokio jest dziś jednym z najważniejszych azjatyckich ośrodków biznesowych, a jednocześnie ważnym kierunkiem turystycznym. Relacje biznesowe między Polską a Japonią stale się rozwijają“ – dodaje.

Rocznie z Polski do Japonii podróżuje około 23 tysięcy osób, z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej 136 tysięcy. Co roku z Japonii do Polski przylatuje natomiast aż 41 tysięcy osób, a do Europy Środkowo-Wschodniej 245 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 2 procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach.

Wśród przyszłych pasażerów LOT znajdą się zarówno turyści, jak i duża liczba biznesmenów. W Polsce funkcjonuje około 300 japońskich firm, z czego 80 ma nad Wisłą swoje linie produkcyjne. Znacząca jest też wartość wymiany handlowej. Tylko w ubiegłym roku z Polski do Japonii wyeksportowano towary o wartości 770 mln euro, z Japonii do Polski ponad 1,2 mld euro.

Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio będzie maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe niż te oferowane przez większe  huby.

Połączenie do Tokio będzie drugą po Pekinie trasą azjatycką w regularnej siatce LOT-u. Pokazuje ono m.in., że LOT przestał być przewoźnikiem etnicznym, a stał się linią pierwszego wyboru także dla klientów azjatyckich, w tym dla ludzi biznesu, którzy doceniają jakość produktu i standard obsługi na pokładzie LOT-owskich Dreamlinerów, za które odpowiada specjalnie przeszkolony i starannie wybrany, dedykowany personel Elite Fleet.

Tokio jest pierwszym dalekim kierunkiem, jaki LOT otworzy tuż po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji. W 2016 roku przewoźnik uruchomi kolejne rejsy do Azji, tj. do Seulu i Bangkoku.

Bilety na połączenie między Warszawą a Tokio są już w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi w biurach LOT Travel, u agentów oraz na stronie lot.com, także w wersji mobilnej.


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

Strajk we Francji. Odwołano 40 procent lotów

Na skutek strajku we Francji odwołano około 40 procent paryskich lotów. Dyrektor Ryanair określił je jako niedopuszczalne. Pierwszego dnia, w...

PSG: Tereny dotknięte powodzią otrzymają nowy gazociąg

Spółka poinformowała o otrzymaniu decyzji lokalizacyjnej dotyczącej gazociągu Otmuchów-Paczków (powiat nyski), na terenach, które zostały dotknięte przez zeszłoroczną powódź. Infrastruktura...

Udostępnij:

Facebook X X X