LOT nie zamierza przejmować połączeń Eurolotu

9 lutego 2015, 15:00 Infrastruktura

Linia Eurolot będzie realizować swoje połączenia do końca marca. MSP zapowiada, że spółka finalnie zostanie zlikwidowana – poinformowała PAP. Zadaliśmy pytania skierowane do biura prasowego PLL LOT: Na jakiej zasadzie będą wykorzystywane przez PLL LOT samoloty Eurolotu? Czy obsługujący je personel pokładowy przejdzie do PLL LOT? Czy PLL LOT zamierza w jakiejś formie uzupełnić swoją siatkę połączeń o połączenia wykonywane przez Eurolot, zwłaszcza te z polskich portów lotniczych pozawarszawskich?

Nie przejmujemy siatki połączeń Eurolotu, jednak LOT planuje rozmowy z portami regionalnymi w kontekście rozwoju od 2016 r.

– LOT będzie wykorzystywał samoloty Bombardier Q400 w oparciu o leasing operacyjny bezpośrednio od ich właściciela, firmy NAC – odpowiada na pytania skierowane przez nasz portal Biuro Prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT SA.

Zdaniem Biura jest to w tej sytuacji najbardziej efektywny pod względem kosztowym i przychodowym wariant dla LOT-u, który pozwala zabezpieczyć realizację Planu Restrukturyzacji i rozwój od 2016 roku.
– Rozpoczęliśmy proces analizowania możliwości pozyskiwania personelu pokładowego i latającego o osoby niezbędne do obsługi samolotów Q400, mając jednak na uwadze zachowanie ogromnej dyscypliny kosztowej – tłumaczy dalej Biuro Prasowe PLL LOT. – Na potrzeby tego procesu została podpisana umowa z brokerem, który potencjalnie będzie mógł zająć się rekrutacją.

Według Biura Prasowego LOT realizuje swoją siatkę połączeń i dba o realizację Planu Restrukturyzacji przygotowując się do intensywnego rozwoju od 2016 roku.

– Nie przejmujemy siatki połączeń Eurolotu, niemniej jednak LOT planuje rozmowy z portami regionalnymi w kontekście rozwoju od 2016 roku – stwierdza na zakończenie Biuro Prasowe PLL LOT.