Lotnisko Chopina obsłużyło w tym roku 11 mln pasażerów

30 grudnia 2015, 09:00 Infrastruktura

11 111 111 pasażerów zostało już obsłużonych na Lotnisku Chopina w 2015 r. Nigdy wcześniej aż tyle osób nie korzystało z usług warszawskiego portu. A to przecież jeszcze nie koniec roku – podaje spółka na swojej stronie. 

11 mln pasażerów na Lotnisku Chopina Jubileuszowym pasażerem okazała się pani Barbara Borkała, która przyleciała do Warszawy z Wiednia samolotem Embraer195 Polskich Linii Lotniczych LOT. Po wylądowaniu została powitana muzyczną paradą, deszczem z confetti i tortem.

– Nie spodziewałam się takiego powitania, ale bardzo mi miło. Lubię Lotnisko Chopina, bo jest eleganckie i przyjazne pasażerom. Myślę, że możemy być z niego dumni – powiedziała pani Barbara.

Lotnisko Chopina uhonorowało jubileuszową pasażerkę kartą „Dobry Start” uprawniającą do rocznego wstępu dla dwóch osób do salonów Executive Lounge, LOT przekazał jej bilet lotniczy dla dwóch osób do wykorzystania na bezpośredni rejs do Tokio już w przyszłym roku.

– To dla nas wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii warszawskie lotnisko przekracza poziom 11 mln obsłużonych pasażerów. Dołączamy tym samym do grona największych i najważniejszych portów lotniczych w Europie Środkowej. Jesteśmy dumni, że nasza codzienna praca, a także bliska współpraca z naszymi partnerami – głównie z LOT-em – skutkuje stałym wzrostem ruchu i przynosi tak dobre efekty – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

– Dziękuję wszystkim pasażerom, którzy korzystali z naszego portu w tym roku i przyczynili się do osiągnięcia tego rekordowego wyniku. Dziękuję również wszystkim pracownikom Lotniska Chopina za zaangażowanie i codzienne starania, aby obsługa pasażerów, bagażu i statków powietrznych zawsze stała na najwyższym poziomie – dodał Michał Kaczmarzyk.

Swój dotychczasowy najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2013 r., kiedy to obsłużonych zostało 10,6 mln pasażerów. Obecna przepustowość lotniska przekracza 26 mln pasażerów rocznie. Do jej zwiększenia przyczyniło się zakończenie najważniejszych inwestycji, przede wszystkim przebudowy „buraczkowej” części terminala, a także uruchomienie w październiku nowej strefy odpraw LOT-u.

– Nowa strefa odpraw, z której już korzystają nasi pasażerowie, to dopiero początek. Już za kilka dni rozwiniemy skrzydła i otworzymy kilkanaście nowych połączeń, w tym od 13 stycznia połączenie dalekiego zasięgu do Tokio. To sprawia, że mamy dla pasażerów podróżujących z Lotniska Chopina najbardziej rozbudowaną i spełniającą ich oczekiwania ofertę, pozostając niekwestionowanym liderem – powiedział Marcin Celejewski, p.o. prezes zarządu LOT-u. – Gratuluję pani Barbarze i życzę wspaniałej podróży do Tokio na pokładzie Dreamlinera LOT-u. Lotnisku Chopina i nam samym życzę, aby w przyszły roku udało się nam wspólnie pobić kolejny rekord – dodał.

Źródło: Lotnisko Chopina