W sierpniu znacznie wzrosła liczba pasażerów na krakowskim lotnisku

2 września 2019, 14:15 Alert

Kraków Airport miał 823 402 pasażerów w sierpniu br., co oznacza wzrost o 32% r/r, podał port lotniczy. Łącznie od początku roku obsłużono 5 416 467 pasażerów, czyli o 977 tys. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Lotnisko Kraków Balice
Lotnisko Kraków Balice

Pasażerowie krakowskiego lotniska

„Koniec wakacji to czas podsumowań w branży lotniczej. Pasażerowie coraz częściej korzystają z bogatej siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA, docierając do najdalszych zakątków świata. Podobnie jak w latach ubiegłych, dużym zainteresowaniem w wakacje cieszyły się słoneczne miejsca takie, jak Włochy, Hiszpania, Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Izrael. Pasażerowie chętnie wybierali także tegoroczną nowość oferowaną przez Ryanair i PLL LOT czyli Chorwację. Z Zadaru, pięknego miasta, pełnego zabytków, turyści mieli okazję wyruszać w dalszą podróż po urokliwych zakątkach Dalmacji” – powiedział prezes Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Kraków Airport jest lotniskiem regionalnym, które obsługuje ok. 7 mln pasażerów w ciągu roku. 23 przewoźników oferuje ponad 130 bezpośrednich połączeń regularnych.

ISBNews

Port Lotniczy Gdańsk zostanie rozbudowany. Powstanie nowy terminal