Lotos buduje zespół zarządzający funduszem CVC

14 lutego 2018, 13:15 Alert

Grupa Lotos rozpoczęła proces wyboru zespołu zarządzającego, z którym planuje uruchomić fundusz Corporate Venture Capital (dalej: CVC) o szacowanej wartości 40-50 mln EUR.

Siedziba Lotosu. Fot. Lotos
Siedziba Lotosu. Fot. Lotos

Zakończenie procesu wyboru zespołu zarządzającego planowane jest na połowę 2018 roku. Kolejnym krokiem będzie złożenie przez Grupę Lotos oraz wybrany, niezależny zespół zarządzający wspólnej aplikacji w Polskim Funduszu Rozwoju tak, żeby uruchomienie funduszu CVC nastąpiło w drugiej połowie bieżącego roku.

– Wierzę, że profesjonalnie zarządzany fundusz CVC w połączeniu z doświadczeniem oraz bogatą wiedzą ekspercką pracowników Grupy Kapitałowej Lotos pozwoli w pełni wykorzystać potencjał płynący z efektywnej współpracy firmy przemysłowej ze start-upami. Dla sukcesu przedsięwzięcia kluczowa będzie rola infrastruktury technologicznej i laboratoryjnej spółki, którą Lotos wykorzysta m.in. do prowadzenia testów wdrożeniowych – mówi Mateusz Aleksander Bonca, wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Rozwoju Grupy Lotos S.A.

Rozpoczęcie procesu wyboru zespołu poprzedziły otwarte konsultacje rynkowe w kraju i za granicą. Spółka informowała o tym w grudniu na swoim firmowym profilu na portalu społecznościowym LinkedIn. W ramach konsultacji dedykowany przedsięwzięciu zespół Lotosu przeprowadził rozmowy z menadżerami zarządzającymi funduszami typu venture capital lub private equity.

Utworzenie funduszu wspierającego wdrażanie innowacji jest jedną z inicjatyw rozwojowych, wskazaną w Strategii Grupy Lotos S.A. na lata 2017-2022.

Lotos