Machała: Pendolino nie zmieni obrazu polskiej kolei

12 sierpnia 2013, 15:23 Infrastruktura

Redaktor naczelny portalu NaTemat.pl Tomasz Machała zabrał głos w sprawie dzisiejszej prezentacji pociągu Pendolino, który ma zasilić tabor polskiej kolei.

– Jak to powiedział prezes PKP: Jest to symbol zmian na kolei. Nie żeby ktoś przy okazji pytał zbyt mocno prezesa o jego stwierdzenie sprzed jakiegoś czasu. Powiedział wtedy, że to Pendolino nie ma wielkiego sensu – przypomina dziennikarz.

Koleje dużych prędkości są z pewnością potrzebne. Nie udawajmy jednak, że temat jest odfajkowany wraz z przyjazdem Pendolino. Media tymczasem takie wrażenie sprawiają swoimi zachwytami nad kolejkami do lokomotywy i paru wagonów we Wrocławiu – wskazuje Machała.
W opinii Tomasza Machały wydarzenia takie, jak prezentacja Pendolino należy traktować jako rozpoczęcie dyskusji, a nie jako święto. Przypomina również o przykładzie z Czech, gdzie eksploatacja tego typu pociągu od lat przynosi podobno straty.

– Wiceminister transportu Andrzej Massel powiedział: Pendolino zmieni obraz niedomagającej kolei i brudnych pociągów. Zmieni na jeden dzień i tylko tym, którzy siedzą akurat przed telewizorem. Żeby zmienić obraz kolei potrzeba znacznie więcej wysiłku – konkluduje szef NaTemat.pl

Źródło: NaTemat.pl