Krakowska firma pomoże przy budowie magazynów energii w USA

10 lutego 2020, 14:45 Alert

Codibly wspiera amerykańską firmę Electriq Power w rozwoju systemów magazynowania i zarządzania energią elektryczną. Krakowska firma zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań IT dla branży energetycznej.

fot. Pixabay

Zrównoważona energia

Codibly, polska firma technologiczno-konsultingowa rozszerzyła dotychczasową współpracę z Electriq Power („Electriq”), amerykańskim dostawcą inteligentnych i zintegrowanych systemów magazynowania, monitoringu i zarządzania energią elektryczną. Celem współpracy Codibly i Electriq jest zwiększenie dostępności zrównoważonej energii i jej wartości dla gospodarstw domowych i sektora małych przedsiębiorstw.

System zarządzania energią

Obie firmy działają na rzecz zwiększania efektywności energetycznej, poprzez rozwój systemu magazynowania energii w domowych akumulatorach PowerPod, produkowanych przez Electiq Power. Codibly współpracuje z amerykańskim dostawcą w zakresie optymalizacji technologicznej działania systemu baterii i maksymalizacji jego wydajności w domowym bilansie energetycznym. Dzięki wiedzy i doświadczeniu w zakresie data science, analityki predyktywnej, AI i machine learning, a także business intelligence oraz big data, polska firma wspiera rozbudowę zaplecza technologicznego wykorzystywanego w akumulatorach PowerPod. W rezultacie współpracy powstał wysokiej jakości domowy system magazynowania energii, pozwalający w znacznym stopniu zoptymalizować zużycie energii i obniżyć jego koszty, jednocześnie zapewniając elastyczność użytkowania baterii.

– Lata doświadczenia w pracy dla największych graczy rynku energetycznego w Europie sprawiły, że Codibly stało się zespołem ekspertów w dziedzinie efektywności energetycznej, programów typu demand response, rozwiązań w zakresie łączności, zarządzania systemami magazynowania energii oraz analityki i prognostyki danych. Nasza wiedza i działania są zorientowane na wdrażanie w strategię biznesową firm idei digital sustainability, czyli zrównoważonego rozwoju cyfrowego, szczególnie w sektorze energetycznym – mówi Bartosz Majewski, CEO Codibly.

Bartosz Majewski powiedział również, że dzięki doświadczeniu, firma jest gotowa na skuteczną współpracę przy największych przedsięwzięciach. – Nowe partnerstwo stanowi dla nas doskonałą okazję do wsparcia zaplecza technologicznego Electriq Power, wypracowanym know-how Codibly i wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej. Wspólny cel, który sobie określiliśmy, to ułatwienie dostępu do efektywnego przechowywania energii elektrycznej i zarządzania jej zużyciem w skali międzynarodowej – stwierdził.

Efektywność energetyczna

– Dokładna analiza danych i inteligentne zarządzanie są niezbędne do optymalizacji zaawansowanych systemów przechowywania energii, a Codibly pomaga dodać te wartości do naszego systemu PowerPod – mówi Aric Saunders, EVP of Sales and Marketing w Electriq Power.

Na temat współpracy wypowiedział się także Frank Magnotti, CEO Electriq Power. – Wraz z rozwojem naszej oferty w kierunku programów obsługi sieci energetycznych, staramy się wykorzystać ich doświadczenie jako część szerszego pakietu rozwiązań. Zespół Codibly pomógł nam przyspieszyć integrację wbudowanego oprogramowania, aplikacji mobilnych, portali konsumenckich, aplikacji instalacyjnych, zarządzania flotą oraz zarządzania urządzeniami w systemie IoT w jedną, funkcjonalną i wydajną platformę. Zbudowanie potężnej sieci Centrum Operacyjnego służącego magazynowaniu energii w budynkach mieszkalnych oraz zapewnienie najwyższej klasy narzędzi analitycznych i proaktywnej formy zarządzania i sterowania systemem – to właśnie nasza wizja – powiedział.

Codibly

NIK: URE brakuje środków na skuteczną kontrolę efektywności energetycznej