Ministerstwo Energii powtarza: Nie ma planu fuzji paliwowej

25 października 2017, 12:09 Alert

Ministerstwo Energii nie prowadzi prac dotyczących ewentualnego połączenia Lotosu z PKN Orlen – poinformował PAP Biznes wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Sprawę skomentował także wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński, który jest autorem kontrowersyjnej wypowiedzi.

“Nic nie wiem, by trwały obecnie w ministerstwie jakieś prace w tym temacie. Pewne analizy były kiedyś prowadzone. Sytuacja w gospodarce bywa dynamiczna więc uważam, że trzeba mieć w pamięci różne rozwiązania” – powiedział Tobiszowski.

“Myślę, że gdy będziemy mieć wypracowaną kwestię miksu energetycznego, będziemy mogli się zająć porządkowaniem różnych spraw” – dodał.

Cytowany przez wtorkową prasę Kazimierz Smoliński, wiceminister infrastruktury i budownictwa, podczas spotkania z Pracodawcami Pomorza powiedział, że połączenie PKN Orlen z Grupą Lotos jest nieuniknione. W środę przed południem w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że “temat powraca co jakiś czas”, ale jako “poseł z regionu jest przeciwny” połączeniu spółek.

Polska Agencja Prasowa