Milion dla innowatorów – konkurs Enei

28 lipca 2015, 14:00 Alert
Linie wysokiego napięcia

(ENEA)

Zapraszamy do udziału w konkursie „Energia+!nnowacje”, który promuje innowacyjne inicjatywy w polskiej gospodarce.

Konkurs ENERGIA+ !nnowacje jest organizowany przez Komitet ds. Innowacji i Nowych Technologii Krajowej Izby Gospodarczej, a jego partnerami są m.in.: Enea SA, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polski Instytut Badań i Rozwoju.

Głównym jego celem jest promowanie innowacyjnych pomysłów i rozwijanie nowoczesnych technologii dla elektroenergetyki oraz wyłonienie najlepszego z nich i jego docelowe wdrożenie. Nagrodą jest pozyskanie łącznego finansowania w wysokości do 1.000.000 zł na rozwój zwycięskiego pomysłu, możliwość jego testowania w strukturach Grupy Enea oraz wsparcie biznesowe i technologiczne od partnerów Konkursu.

– Nie wyobrażamy sobie przyszłości energetyki bez innowacji – mówi Prezes Enei Krzysztof Zamasz. – Chcemy budować  i wzmacniać relacje między nauką a biznesem. Wierzymy, że ich dobra i bliska współpraca jest niezbędnym warunkiem powstawania i rozwoju innowacji. Cieszę się, że jako pierwsza grupa energetyczna przygotowaliśmy i uruchomiliśmy ogólnopolski konkurs dla innowatorów, dzięki któremu będą mogli zrealizować swoje pomysły.

Konkurs jest ogromną szansą dla innowatorów i wynalazców, którzy dysponując solidnymi pomysłami, otrzymali możliwość wdrożenia swoich innowacyjnych rozwiązań i osiągnięcia sukcesu komercyjnego.

Pomysł zgłaszany do Konkursu powinien spełniać kryteria innowacyjnej
i konkurencyjnej technologii dla elektroenergetyki w obszarze wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży, zgodnej ze strategią Grupy Enea i w fazie rozwoju TRL 4-6 (optymalnie na etapie testowania technologii). Ważne jest także, aby rozwinąć go
i wdrożyć w perspektywie maksymalnie 2-3 lat.

Szczegóły dotyczące konkursu, kryteria projektów, formularz zgłoszeniowy
oraz regulamin konkursu dostępne są pod adresem:: http://www.enea.pl/pl/grupaenea/konkurs-innowacyjny

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 sierpnia 2015 r.
na stronie http://gpventures.pl/enea/