Młodzież zastrajkuje pod ministerstwem energii przed końcem konsultacji strategii energetycznej

14 stycznia 2019, 06:00 Alert
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Fot. organizatorów

W ostatni dzień składania uwag do strategii energetycznej pod ministerstwem energii odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

– Jako młode osoby sprzeciwiamy się bierności polityków wobec zmian klimatycznych. Mamy dość cynizmu, manipulacji i lekceważenia problemu. Dlatego organizujemy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – informują organizatorzy, którzy zapraszają licealistów na 15 stycznia w południe pod siedzibę resortu energii w Warszawie.

– Nasz strajk tworzą licealistki i licealiści z wielu szkół, którzy mają wspólny cel – dobro naszej planety. Chcemy zabrać głos w sprawie, która dotyczy nas i naszej przyszłości, dlatego 15 stycznia – w ostatnim dniu przyjmowania uwag do Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku (zwanej strategią energetyczną – przyp. red.) a zarazem w dniu pierwszego Strajku dla Ziemi strajkujemy w czasie lekcji – w Ministerstwie Energii grupowo składając swoje uwagi do Ministerstwa. Zauważyliśmy, że ten plan nie uwzględnia wielu ważnych kwestii, dlatego przekażemy nasze zastrzeżenia, pokazując, że temat nie jest nam obojętny – piszą. – Przed składaniem uwag, o 12:30, zwołujemy konferencję prasową, na której będziecie Państwo mile widziani i widziane. Chcemy pokazać, że osoby młode mają głos publiczny; że działania, które podejmujemy, mają znaczenie, a nie są tylko „młodzieńczym buntem”, a następnie chętnie opowiemy o naszych działaniach i odpowiemy na pytania.

Później, tego samego dnia o godzinie 17:30 organizujemy przemarsz MSK z Placu Trzech Krzyży (spod pomnika Witosa) pod Sejm, tak by o 18:00 dołączyć do demonstracji Earth Strike. Zapraszamy Państwa również na to wydarzenie.

Wojciech Jakóbik