MON rozmawia w USA o polskiej tarczy antyrakietowej

20 czerwca 2017, 07:15 Alert

W poniedziałek, 19 czerwca br. sekretarz stanu w MON, Bartosz Kownacki wraz z delegacją Ministerstwa Obrony Narodowej odbył w Pentagonie spotkanie z Panią Ann Cataldo – Zastępcą Asystenta Sekretarza Armii – bezpośrednio odpowiedzialną z ramienia rządu USA za uzgodnienie i przygotowanie oferty (LOA), w odpowiedzi na przesłane ze strony polskiej zapytanie ofertowe (LOR), w ramach realizacji programu WISŁA.
W czasie spotkania, strona polska dostała zapewnienie, że pomimo nieznacznych opóźnień w procesie wdrażania systemu IBCS w armii amerykańskiej, nie jest zagrożony, deklarowany wcześniej, termin przesłania oferty.

Fot. Bartosz Kownacki

Jednocześnie strony zgodnie stwierdziły, że proces negocjacji wszedł w fazę szczegółowych uzgodnień offsetowych, które będą kontynuowane przez obie strony na poziomie roboczym w Hansvile w tym tygodniu.

Wcześniej wiceminister Kownacki miał okazję odbyć w USA serię rozmów z przedstawicielami firm bezpośrednio odpowiedzialnych za realizację programu WISŁA – firmą Raytheon – głównym ofsetodawcą i firmami Northrop Grumman i Lockheed Martin.

Ministerstwo Obrony Narodowej