Morawiecki: Współpraca Polski z USA wzmocni cyberbezpieczeństwo

16 stycznia 2019, 12:15 Alert

Wierzę, że konferencja Atlantic Council umożliwi dalszy rozwój polskich i amerykańskich firm, które specjalizują się w bezpieczeństwie cybernetycznym – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia polsko amerykańskiej konferencji dot. cyberbezpieczeństwa.

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM/P.Tracz/CC
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. KPRM/P.Tracz/CC

Szef rządu w przemówieniu rozpoczynającym dwudniową polsko-amerykańską konferencję na rzecz cyberbezpieczeństwa organizowaną przez Atlantic Council w Warszawie podkreślił, duże znaczenie rozwoju współpracy w rozwoju cyberbezpieczeństwa. „Chcemy rozmawiać, o tym jak zapewnić i zabezpieczyć czwartą rewolucję przemysłową, ale to spotkanie podkreśla również proces transformacji cyfrowej Polski i nasz program odpowiedzialnego rozwoju” – oświadczył premier.

Morawiecki wyraził nadzieję, że konferencja Atlantic Council „przeistoczy się w długoterminową współpracę i w sposób konsekwentny umożliwi dalszy rozwój polskich i amerykańskich firm, które specjalizują się w szeroko rozumianym bezpieczeństwie cybernetycznym”. „Jestem przekonany, że nasza specjalność narodowa, czyli sektor IT, umożliwi polskim firmom, aby poszerzyły skalę swojej działalności w szczególności na skalę globalną” – dodał premier.

Podczas konferencji Atlantic Council uczestnicy będą podejmować m.in. kwestie dotyczące transformacji cyfrowej w Polsce, roli innowacji, walki z dezinformacją, technologii chmurowych, ochrony infrastruktury krytycznej i edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Eksperci zajmą się zagadnieniami w trzech obszarach: polityki, innowacji i przywództwa w sektorze prywatnym.

Polska Agencja Prasowa