MSP dementuje: Zainteresowanie Solorza Eneą to temat dla resortu energii

30 czerwca 2016, 11:45 Alert

Wczoraj, 29 czerwca br.,Polska Agencja Prasowa, poinformowała, powołując się na wypowiedź ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza, że Zygmunt Solorz-Żak jest zainteresowany akcjami Enei w zamian za udziały w Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Ministerstwo Skarbu Państwa dementuje jednak przekazaną informację.  

Jak podaje resort, po wczorajszym (dn. 29.06.2016r.) spotkaniu w Dowództwie Garnizonu Warszawa, dotyczącym powołania Komitetu Honorowego, który sprowadzi do kraju i uroczyście pochowa na Cmentarzu Wojskowym szczątki płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar – Rajchmana, Minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz zapytany przez dziennikarzy, czy wie o zainteresowaniu Zygmunta Solorza-Żaka akcjami Enei w zamian za udziały w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin odpowiedział, że zna sprawę.

Odmówił szerszego komentarza informując, że w sprawie tego rodzaju transakcji media powinny zwrócić się do Ministerstwa Energii jako właściwego w sprawach związanych z sektorem energetycznym.
Ministerstwo Skarbu Państwa nie wypowiada się w kwestii zasadności tej transakcji, gdyż nie leży to w kompetencjach MSP.

Źródło Ministerstwo Skarbu Państwa