MSP zbada wydatki na usługi doradcze i szkoleniowe spółek Skarbu Państwa

7 marca 2016, 07:45 Alert
Siedziba Ministerstwa Aktywów Państwowych. Fot. MSP
Siedziba Ministerstwa Aktywów Państwowych. Fot. MSP

(Redakcja BiznesAler.pl)

Ministerstwo Skarbu Państwa prześwietli analizy wydatków na usługi consultingowe, PR, doradcze, marketingowe i szkoleniowe spółek udziałem z Skarbu Państwa. Jak czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe resortu, celem jakich działań jest wzmacnianie nadzoru właścicielskiego.

– Ministerstwo Skarbu Państwa poprosiło swoich przedstawicieli w radach nadzorczych nadzorowanych spółek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o wydatkach, jakie w latach 2013-2015 spółki poniosły na usługi consultingowe, PR, doradcze, marketingowe i szkoleniowe. MSP – informuje portal BiznesAlert.pl biuro prasowe MSP.

Resort poprosił o takie analizy także w spółkach-córkach, spółkach-wnuczkach i innych powiązanych podmiotach.MSP tłumaczy, że takie oceny w radach nadzorczych powinny być standardową, regularną procedurą, co do tej pory nie miało miejsca. Nie jest jeszcze znany termin zakończenia analiz – Procedura jest w toku. Z wynikami analizy w pierwszej kolejności zapozna się Minister Skarbu Państwa – wyjaśnia resort.

Działania podjęte przez resort mają być realizacją działań o jakich wspomniał minister Skarbu Państwa. Dawid Jackiewicz podczas podsumowania 100 dni prac resortu, od momentu objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Wówczas na konferencji prasowej minister Jackiewicz wspomniał o konieczności uskuteczniania polityki nadzoru na własnością Skarbu Państwa.