Mytaxi powalczy z Uberem. Wprowadzi carsharing czy carpooling?

12 września 2017, 12:30 Alert

Firma mytaxi niebawem uruchomi w Polsce usługę carsharingową – dowiedział się portal BiznesAlert.pl. Zamierza także zaoferować nową aplikację mobilną, z której będą mogli korzystać użytkownicy.

Mytaxi
(fot. FB/MyTaxi)

Mytaxi na razie nie zdradza szczegółów dotyczących projektu. Niebawem ma oficjalnie poinformować o dokładnym planie wprowadzenia carsharingu. Wtedy powinniśmy się dowiedzieć, jakie będą ceny nowej usługi oraz w jakich miastach zostanie uruchomiona.

Obecnie usługi carsharingowe w Polsce oferują m.in. Traficar oraz Panek Carsharing. Z “samochodów na minuty” mogą korzystać mieszkańcy m.in. Warszawy i Krakowa. Niedawno podpisano także list intencyjny w sprawie uruchomienia usługi carsharingu na Pomorzu. Za projekt będzie odpowiedzialna firma Panek.

Obecnie mytaxi oferuje usługi taksówkarskie. Dzięki aplikacji mobilnej zamawianie taksówki i płacenie za kurs jest bardzo wygodne. Firma wprowadziła także system ocen, dzięki któremu promowani są najlepsi kierowcy.

AKTUALIZACJA 12.09.2017 godz. 16.00

Przedstawiciele MyTaxi przekonują, że nie chodzi o carsharing. Informują, że usługa ma polegać na innym mechanizmie, ale więcej będą mogli zdradzić dopiero po oficjalnym jej ogłoszeniu. BiznesAlert.pl ustalił, że może chodzić o carpooling, czyli zbieranie kilku pasażerów do jednego samochodu.

BiznesAlert.pl