Nadchodzi boom na e-rowery

30 kwietnia 2018, 09:00

W tym roku można się spodziewać skokowego wzrostu sprzedaży na polskim rynku rowerów wyposażonych w napęd elektryczny – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy w dzienniku, w 2016 roku w krajach Unii Europejskiej sprzedaż rowerów elektrycznych była na poziomie około 1,7 mln szt., a najwięcej tego typu jednośladów sprzedano w Niemczech – 608 tys. szt., Holandii – 273 tys. szt. oraz Belgii – 168 tys. szt. Polska, ze sprzedażą rowerów elektrycznych na poziomie ok. 10 tys. plasowała się pod tym względem w dolnej części rankingu. Udział rowerów elektrycznych w rynku rowerów ogółem wynosił w Polsce w 2016 roku zaledwie 0, 9 proc., podczas gdy w Europie był na poziomie około 10 proc.

Jednak jak pisze „Rz”, ten rok może być przełomowy i można się spodziewać, że sprzedaż rowerów wyposażonych w napęd elektryczny sięgnie 60 tys. szt.

Jak czytamy w dzienniku, to między innymi efekt spadku cen tego typu pojazdów, które zaczynają się już od poziomu ok. 2 tys. zł, podczas gdy Polacy średnio wydają na rowery około 1,5 tys. zł. Jednak eksperci ostrzegają, że za tą cenę nie da się kupić dobrej jakości e-roweru. Jednocześnie podkreślają oni, że zainteresowanie rowerami wyposażonymi w napęd elektryczny będzie rosło wraz rozwojem infrastruktury i w związku modą na aktywność fizyczną, szczególnie wśród seniorów.

Rzeczpospolita/CIRE.pl