Nawet 10 tysięcy euro rabatu i mniej zanieczyszczeń. Volkswagen promuje diesle

9 sierpnia 2017, 12:30 Alert

Koncern Volkswagen opublikował informację na temat obniżenia kosztów zakupu samochodu tym klientom, którzy zdecydują się na wymianę aut z silnikami diesla starszej generacji. Działania koncernu mają związek z toczącymi się sprawami w aferze „Dieselgate”. Mają też przyczynić się do poprawiania wizerunku samochodów z silnikami wysokoprężnymi.

Władze koncernu z niepokojem przyjęły informacje o planach nie tylko niemieckich miast ograniczających wjazd do ich centrów samochodów wyposażonych w silniki diesla. Znane też są deklaracje takich krajów jak Holandia i Norwegia (nieco później takie ograniczenia będą obowiązywać też we Francji i Wielkiej Brytanii), które chcą zakazać sprzedaży samochodów z silnikami diesla w ciągu najbliższych kilkunastu lat.

Zachęty to efekt „dieslowego szczytu”, który miał miejsce w Berlinie kilka dni temu. Oferta koncernu obejmuje zarówno marki premium czyli, Porsche i Audi oraz Volkswagena. Kwoty jakie zyskają kupujący wahają się między 1.000 a 2.380 euro. Można je uzyskać przy zakupie aut elektrycznych, hybryd plug-in oraz zasilanych gazem.

Reuters/Agata Rzędowska