Rząd odtajni dokumenty z negocjacji mostu energetycznego do Kaliningradu

19 lipca 2018, 12:45 Alert

Podczas prezentacji ustaleń Najwyższej Izby Kontroli na temat negocjacji umów gazowych z Rosją w 2010 roku pełnomocnik rządu Piotr Naimski zdradził, że kolejnym wątkiem do zbadania są negocjacje w elektroenergetyce prowadzone równolegle. Ma dojść do ujawnienia dokumentów na ten temat.

fot. pixabay.com

Zdradził także z informacji w posiadaniu pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej wynika, że Waldemar Pawlak prowadził równolegle negocjacje o współpracy w elektroenergetyce z Federacją Rosyjską. – Nawet najbliżsi urzędnicy nie byli pewni, co będzie podpisywane ostatecznie – powiedział.

– Na szczęście te porozumienia nie zostały podpisane. Alarmowała o tym świętej pamięci prezes PSE Kaprzyk w 2009 roku. To kwestia do wyjaśnienia. Równolegle ministerstwo gospodarki prowadziło rozmowy w dwóch kwestiach. Powstaje pytanie, czy były powiązane i jakie były powody rozmów na przykład o moście energetycznym do Obwodu Kaliningradzkiego. Jest sporo dokumentów na ten temat i one będą sukcesywnie publikowane – zadeklarował Naimski.

Wojciech Jakóbik