Newag sprzeda Lotosowi lokomotywy za ponad 80 mln złotych netto

28 lutego 2019, 13:30 Alert

Newag i Lotos Kolej zawarły umowę, zgodnie z którą spółka Newag Lease sprzeda Lotos Kolej lub podmiotowi finansującemu wskazanemu przez zamawiającego pięć lokomotyw elektrycznych, w tym dwie lokomotywy czteroosiowe „Griffin” oraz trzy lokomotywy sześcioosiowe „Dragon 2”, podał Newag. Umowa obejmuje też usługi serwisowe lokomotyw przez okres siedmiu lat.

Szacunkowa wartość umowy wynosi 80,14 mln zł netto, na co składa się łączna cena sprzedaży lokomotyw w wysokości 69,87 mln zł netto płatna po sprzedaży oraz szacunkowe wynagrodzenie za usługi serwisowe w wysokości 10,27 mln zł netto.

„Sprzedaż lokomotyw będzie następowała według uzgodnionego harmonogramu, w okresie luty-maj 2019 roku. Wraz z nabyciem lokomotyw Lotos Kolej uzyska gwarancję jakości na okres 24 miesięcy z zastrzeżeniem dłuższego okresu gwarancji dla poszczególnych komponentów określonych w umowie” – czytamy w komunikacie Newagu.

Newag poinformował także, że zawarcie umowy nastąpiło w ramach ugody przed mediatorem w sprawie dotyczącej wzajemnych roszczeń stron. Podpisanie umowy wyczerpuje wszelkie wzajemne roszczenia stron, podano także.

Lotos Kolej to spółka w 100% zależna od Grupy Lotos. Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.

ISB News