Nie ma KPO, nie ma ministra. Premier zdymisjonowł szefa MRiT

24 marca 2022, 11:15 Alert

– Podjąłem decyzję o dymisji Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Nowak pełnił tę funkcję od października 2021 roku.

Komisja Europejska. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl
Komisja Europejska. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Piotr Nowak zdymisjonowany

– Podjąłem dzisiaj decyzję o dymisji pana ministra Piotra Nowaka z funkcji ministra rozwoju i technologii. Już dziś przekazałem wniosek do pana prezydenta Andrzeja Dudy o przyjęcie tej dymisji. Decyzja ta jest spowodowana tym, że wyczerpała się uzgodniona formuła współpracy z panem ministrem – powiedział premier na konferencji prasowej.

We wtorek minister rozwoju i technologii Piotr Nowak zapowiedział, że Komisja Europejska „lada chwila” powinna dać zielone światło dla uruchomienia Krajowego Planu Odbudowy. Zaznaczył, że jest polityczna zgoda w KE na jego uruchomienie.

Z kolei w środę rano rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie KPO.
– Nie ma jeszcze decyzji w sprawie KPO. Chciałbym być takim optymistą jak minister Nowak. Negocjacje w sprawie KPO personalnie prowadzi premier Morawiecki, a kwestie techniczne prowadzi minister Buda. Jest jeszcze kilka rzeczy do dopięcia – powiedział Muller.

Polska Agencja Prasowa/Michał Perzyński