Niemcy odbiorą we Włoszech pierwsze LNG z USA

5 grudnia 2016, 11:20 Alert
lng sachalin
Sachalin LNG. fot. Shell

Niemiecki koncern energetyczny Uniper poinformował w piątek, że na jego zamówienie do Włoch zostanie dostarczony ładunek LNG pochodzący z USA. Jest to kolejny ładunek jaki zostanie dostarczony do Europy. Dotychczas amerykański gaz skroplony trafił do Hiszpanii, Portugalii i Turcji.

Ładunek LNG zamówił niemiecki Uniper Global Commodities, będący zależną spółką – córką niemieckiego giganta. Niemcy zamówiły 105 000 m3 LNG, które trafią do pływającego terminalu w Toskanii u wybrzeży Livorno we Włoszech. Ładunek będzie tam składowany, do czasu kiedy firma uzna, że jest on jej potrzebny.

Jak poinformował wcześniej LNG World News, ładunek będzie pochodził z amerykańskiego terminalu Sabine Pass LNG w Luizjanie na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej należącego do Cheniere Energy. Jak wynika z doniesień medialnych, ładunek został sprzedany chińskiemu koncernowi PetroChina, a dopiero później jego nabywcą został niemiecki koncern.

Będzie to czwarty ładunek dostarczony z Sabine Pass do Europy po wcześniejszych dostaw do Portugalii, Hiszpanii i Turcji.

LNG World News