InfrastrukturaInnowacjeWszystko

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu wspólnym celem ARP i UDT

Urząd Dozoru Technicznego i Agencja Rozwoju Przemysłu podpisały ramowe porozumienie o współpracy w zakresie doradztwa technicznego. Dotyczy ono w szczególności ekspertyz, analiz i oceny ryzyka bezpieczeństwa technicznego instalacji przemysłowych.

Współpraca między instytucjami to ważne uzupełnienie usług oferowanych w obrębie Ekosystemu ARP. UDT jako ekspert będzie wspomagać działania Platformy Transferu Technologii i ARP Venture, a także doradzać inwestorom w zakresie wykorzystania ich technologii i szacowania wartości projektów. Może także wspomagać PTT w sprawowaniu nadzoru technicznego nad projektami.

– Wysoki poziom zaawansowania technologicznego i wykwalifikowana kadra są niezbędnymi czynnikami konkurencyjności gospodarki. UDT, który nie tylko kontroluje, ale też inicjuje i popularyzuje nowatorskie rozwiązania jest dla ARP naturalnym partnerem w naszych działaniach, których celem jest wzrost innowacyjności – powiedziała Aleksandra Magaczewska, prezes ARP SA.

Głównym celem podjętych działań jest współpraca na rzecz kluczowych dla obu instytucji projektów i realizowanie ich wspólnymi siłami. Zarówno ARP jak i UDT posiadają niezbędne do tego kompetencje. – Nasze działania są w wielu aspektach zbieżne, liczymy, że nawiązana właśnie współpraca pozytywnie wpłynie na rozwój nowych technologii w przemyśle i będzie wsparciem dla inwestorów, umożliwiając im dostęp do fachowej wiedzy – podkreślił Mieczysław Borowski, prezes UDT.

Ważnym aspektem podejmowanych starań ma być także edukacja – Wspólnie z ARP mamy ambitne plany, chcemy kształcić przedsiębiorców i podnosić ich kompetencje na polu innowacyjności, w tym celu zaplanowaliśmy szereg akcji promujących doradztwo techniczne i nowatorskie rozwiązania dla polskiego biznesu – dodał wiceprezes UDT Przemysław Ligenza.

Źródło: Urząd Dozoru Technicznego


Powiązane artykuły

Srebro. Fot. KGHM, foto ilustracja

Polska potęgą srebra. Zachód ma na nie chrapkę

Amerykańska Służba Geologiczna dokonała przeliczenia polskich zasobów srebra, oceniając je jako największe na świecie, pozostawiające daleko w tyle dotychczasowych liderów branży....

AI zabierze ludziom pracę? Nie tak szybko, bo zaczęła głupieć

Sztuczna inteligencja (AI) często jest postrzegana, jako technologia, która ma zastąpić ludzi w ich działalności gospodarczej i twórczej. Krytykę tego...

Drony zdominują pola bitew. Polko: będzie je wspierać AI

Rosyjska inwazja na Ukrainę pokazała istotną rolę pojazdów bezzałogowych na współczesnym polu bitwy. Drony przeprowadzają zwiad, są „oczami” artylerii, służą...

Udostępnij:

Facebook X X X