Nowy dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu

30 lipca 2015, 11:00 Drogi
4 (1)

Zakończył się konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Komisja konkursowa zadecydowała, że jednostką pokieruje Jan Tajster.

Przypomnijmy, że do konkursu na stanowisko dyrektora ZIKIT zgłosiło się 5 kandydatów, z których 3 osoby zgłosiły się do testu kwalifikacyjnego. Pisemną część konkursu zaliczyli wszyscy z kandydatów.

Do odbywającej się w środę, 29 lipca części ustnej podeszło dwóch startujących. – Pod długich rozmowach kwalifikacyjnych i zsumowaniu punktacji, komisja konkursowa postanowiła, że dyrektorem ZIKIT będzie Jan Tajster – poinformował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Oprócz niego, w składzie komisji przesłuchującej kandydatów zasiadali Marta Nowak, dyrektor Magistratu oraz Wacław Skubida, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Jan Tajster obejmie funkcję dyrektora ZIKIT od 30 lipca. Pierwsza umowa będzie podpisana na 7 miesięcy. Prezydent Krakowa oczekuje, że w ciągu miesiąca nowy szef jednostki przedstawi konkretny plan działania dla ZIKIT. Jednym z ważniejszych zadań postawionych Janowi Tajsterowi będzie przygotowanie Światowych Dni Młodzieży od strony logistycznej.

Źródło: Urząd Miasta Krakowa