Nowa farma wiatrowa zasili stan Nowy Jork zieloną energią

16 stycznia 2019, 15:15 Alert
oze wiatraki
fot. Pixabay

Spółka EDF Renewables Nort America poinformowała, że uruchomiono elektrownię wiatrową Copenhagen Wind, która już zaopatruje w energię stan Nowy Jork.

Moc instalacji to 80 MW. 40 turbin wiatrowych dostarczył duński producent Vestas Wind Systems. Umowa na dostawy energii została podpisana przez Narragansett Electric Company (spółkę należąca do National Grid, podmiotu dostarczającego energię dla stanów Nowy Jork, Rhode Island oraz Massachusetts). Umowa obejmuje dostawy na 15 lat.

Sama farma wiatrowa jest położona w hrabstwach Lewis oraz Jefferson w północnej części stanu Nowy Jork. Jej budowa pomogła w stworzeniu 200 nowych miejsc pracy. Na zaopatrzenie, technologię oraz paliwo, które deweloperzy nabywali od lokalnych firm przeznaczono 15 milionów dolarów. – Projekt jest kolejnym przykładem, że energia wiatrowa zapewnia wzrost gospodarczy poprzez tworzenie lokalnych miejsc pracy, generowanie wpływów z podatków oraz dzierżawy gruntów – powiedział Jacob Susman, wiceprezes EDF Renewables.

– Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona liderów nowojorskiej energetyki wiatrowej i wesprzeć krajowy cel, którym jest pozyskiwanie 50 procent energii ze źródeł odnawialnych do 2030 roku. Poprzez budowę Copenhagen Wind, która została opracowana w oparciu o model prawdziwego, lokalnego partnerstwa, umocniliśmy długotrwałą współpracę z National Grid, aby w zaopatrzyć odbiorców Rhode Island w niedrogą, niezawodną energię wiatrową – dodał przedstawiciel EDF Renewables.

Oczekuje się, że farma wiatrowa będzie w stanie produkować energię dla ponad 35 tysięcy średniej wielkości gospodarstw domowych. Dzięki instalacji wiatrowej Stany Zjednoczone ograniczą emisję dwutlenku węgla o ponad 177 tysięcy ton w skali roku, co odpowiada emisji gazów cieplarnianych pochodzących z 37 500 samochodów rocznie.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, wydanym przez EDF Renewables, firma jest jednym z największych deweloperów w sektorze energetyki odnawialnej w Ameryce Północnej. W tym momencie portfel „zielonych” inwestycji podmiotu na tym kontynencie to 15 GW mocy. Instalacje zlokalizowane są w USA oraz na terytorium Kanady i Meksyku.

EDF Renewables North America/renews.biz/Patrycja Rapacka