Obwodnica Suwałk – decydująca faza przetargu

8 lipca 2015, 13:30 Alert

(GDDKiA)

Na prawie 300 milionów złotych wybudowanie ponad 12-kilometrowej obwodnicy Suwałk wyceniła firma, która złożyła najtańszą ofertę cenową. O ponad 140 mln złotych więcej zaproponował za to samo zadanie wykonawca, który złożył ofertę najdroższą.

Dzisiejsze (7 lipca 2015) otwarcie ofert cenowych to ostatni etap przetargu na obwodnicę Suwałk. Zadanie będzie realizowane w systemie Zaprojektuj, Optymalizuj i Zbuduj w technologii nawierzchni cementowej. Z 19 podmiotów gospodarczych, które otrzymały zaproszenia do składania ofert cenowych, odpowiedziało 9.

Najtańszą ofertę przedstawił Budimex – 299,45 mln zł., najdroższą, firma włoska – Grandi Lavori Fincosit S.p.A opiewającą na 441,17 mln zł. Kwota jaką zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia wynosiła 455,86 mln. zł., co oznaczałoby 30 procentowe oszczędności Skarbu Państwa.

W najbliższym czasie komisja przetargowa przystąpi do weryfikacji złożonych ofert. Po dopełnieniu wszelkich formalności wyłoniona zostanie oferta najkorzystniejsza. Następnie – po tzw. kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – poznamy wykonawcę inwestycji.