ŚrodowiskoWszystko

Zmiany w zarządzie NFOŚiGW

Minister klimatu Michał Kurtyka powołał nowych członków zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). 20 sierpnia stanowisko prezesa NFOŚiGW objął prof. Maciej Chorowski, a 10 września do zarządu dołączy Paweł Mirowski.

Wiedza i doświadczenie

– Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni istotną rolę w finansowaniu proekologicznych inwestycji w Polsce. W najbliższym czasie jego rola będzie szczególna ze względu na wyzwania, które czekają nas z zaprogramowaniem środków na Fundusz Odbudowy i Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Dlatego cieszy mnie fakt, że w skład zarządu NFOŚiGW powołane zostały osoby z tak dużą wiedzą i doświadczeniem, które będą nieocenione w tym procesie – podkreśla minister klimatu Michał Kurtyka.

Maciej Chorowskiest profesorem nauk technicznych. W latach 2016-2019 był dyrektorem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W 1998 roku rozpoczął pracę na Politechnice Wrocławskiej, gdzie zajmował stanowiska kolejno adiunkta, prodziekana i dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, następnie dyrektora Instytutu Inżynierii Lotniczej, Procesowej i Maszyn Energetycznych, a od 2014 roku kierownika Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej.

Paweł Mirowski jest absolwentem ochrony środowiska na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Ukończył również podyplomowe studia z zarządzania biznesem w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu oraz zarządzanie gospodarką odpadami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Energetyce Szczecińskiej oraz Zakładach Chemicznych Police. Pełnił również funkcję dyrektora Centrum Infrastruktury Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police. Był członkiem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, w latach 2017-2018 obejmował stanowisko zastępcy prezesa, a w latach 2018-2020 prezesa zarządu.

Ministerstwo klimatu

PGE Dystrybucja wprowadza zmiany w zarządzie


Powiązane artykuły

Wyścig zbrojeń w epoce dronów. W centrum rywalizacja Chin z USA

Stany Zjednoczone przyspieszają rewolucję dronową w swoich siłach zbrojnych. Pentagon ogłosił plany powszechnej integracji małych dronów bojowych z każdą gałęzią...

Niemcy już szykują się do storpedowania polskiego Dubaju

Informacje o odkryciu złóż ropy naftowej w Świnoujściu wywołały poruszenie nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech. Z tym,...

Atak hybrydowy Rosji na Bałtyku. Ekspert: Moskwa daje sygnały NATO

Moskwa dopuszcza się szeregu działań hybrydowych wymierzonych w NATO. Jednym z nich jest zagłuszanie sygnału GPS Morzu Bałtyckim, które ostatnio...

Udostępnij:

Facebook X X X