Oddano do użytku elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400 kWp

23 listopada 2015, 10:41 Alert

(Solarprojekt Construction)

Solarprojekt Construction z Radomska oddała do użytku dachową elektrownie fotowoltaiczną o mocy 400 kWp. Nasza firma wykonała zarówno projekt jak i zrealizowała całą budowę. Elektrownia powstała na dachach dwóch hal produkcyjnych o łącznej powierzchni ok. 8 500m². Zamontowaliśmy 1539 paneli fotowoltaicznych 260Wp – czytamy w komunikacie spółki.

Montaż paneli poprzedzony był przygotowaniem odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Zastosowane zostało profesjonalne monitorowanie i sterowanie do systemów rozproszonych. To umożliwia śledzenie danych produkcji systemu FV poprzez internetowy system monitorowania instalacji. Odnawialne źródła energii będą wpływały w coraz większym stopniu na polską gospodarkę. Z pewnością miejsce na tym rynku znajdą również małe i średnie przedsiębiorstwa, które będą odpowiadały za projektowanie i budowę „zielonych elektrowni”. Do nich zapewne będą trafiać zlecenia od firm z innych branż np. tych pamiętających tegoroczne sierpniowe problemy z dostawami prądu.

Zapewne wiele z nich zdecyduje się na inwestycje we własne źródła energii. Być może na podjęcie decyzji wpłyną niepokojące informacje dotyczące problemów z zapewnieniem odpowiedniej nadwyżki mocy, które mogą się pojawić już na początku przyszłego roku.

Elektrownię fotowoltaiczną wykonaną przez Solarprojekt Construction można zobaczyć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=xwJ1QaJLfiE

https://www.youtube.com/watch?v=Z4NBGoQ4j-Q