AlertEnergetykaGaz.

Akcjonariusze opowiedzieli się za transakcją, której blokada mogła odkręcić fuzję Orlen-PGNiG

Siedziba PGNiG. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Siedziba PGNiG. Fot.: Bartłomiej Sawicki/BiznesAlert.pl

Akcjonariusze Grupy Orlen podjęli decyzję o zbyciu stu procent akcji w spółce Gas Storage Poland. Sprzedaż operatora magazynów gazu była jednym z warunków decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) dotyczącej fuzji Orlen-PGNiG.

Szóstego lutego 2024 roku podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy (NWZA) Grupy Orlen odbyło się głosowanie tajne nr 4 dotyczące zbycia stu procent akcji w spółce Gas Storage Poland z siedzibą w Dębogórzu.

Akcjonariusze oddali 863,657,078 ważnych głosów, z czego 731,553,314 głosów było na tak, 54,806,219 na nie, 77,297,545 wstrzymało się. Oznacza to, że 84,7 procent akcjonariuszy oddających ważny głos opowiedziało się za sprzedażą akcji Gas Storage Poland.

Liczba akcji Grupy Orlen to 1,160,942,049. Podczas wtorkowego NWZA było obecnych bądź reprezentowanych 74,39 procent akcjonariuszy.

Wyniki głosowania tajnego nr 4 podczas NWZA Grupy Orlen w Płocku. Fot. Jędrzej Stachura

W przypadku gdyby Orlen nie wyzbył się magazynów gazu nie spełniłby warunków Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To mogłoby skutkować unieważnieniem fuzji z PGNiG.

Podstawowym przedmiotem działalności Gas Storage Poland jest wykonywanie zadań operatora systemu magazynowania oraz dyspozycja pojemnościami i mocami instalacji magazynowych.

Jędrzej Stachura


Powiązane artykuły

Goldman Sachs

Goldman Sachs apeluje o ograniczenie rozwoju OZE w Hiszpanii

Bank inwestycyjny Goldman Sachs, od lat zaangażowany w projekty energii odnawialnej, ostrzegł w tym tygodniu, że dalszy rozwój OZE w...

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Udostępnij:

Facebook X X X