Benzyna Orlenu będzie tańsza przez koronawirusa i kryzys cen ropy

16 marca 2020, 15:00 Alert
PKN Orlen

PKN Orlen przedstawił nową ofertę. Tańsze paliwo będzie dostępne na stacjach w całej Polsce – informuje spółka.

Korzyść dla zmotoryzowanych

PKN Orlen przygotował nową, niższą ofertę cenową paliw na stacjach w całej Polsce. Spółka podaje, że jest to efekt nie tylko taniejącej ropy naftowej, ale też rezultat działań optymalizujących koszty produkcji. Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN Orlen planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach. Według spółki, na niskich cenach paliw skorzystają osoby, które muszą poruszać się autem, w tym wojsko, policja, straż pożarna i lekarze, którzy są bezpośrednio zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w Polsce.

Od początku tego roku na stacjach własnych Orlenu ceny benzyny 95 i diesla systematycznie maleją. Obniżki wyniosły średnio około 46 groszy na litrze benzyny 95 i 60 groszy na litrze ON.

– Wykorzystujemy wszystkie możliwości, aby oferować naszym klientom jak najbardziej atrakcyjne ceny. Jest to możliwe dzięki optymalizacji produkcji, dywersyfikacji źródeł dostaw oraz spadku cen baryłki ropy naftowej – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

PKN Orlen zaznacza, że w obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, część społeczeństwa, ze względów sanitarnych korzysta z własnych aut w miejsce komunikacji zbiorowej. Klienci, korzystający z oferty stacji koncernu, przy tym samym budżecie, będą dłużej jeździć na jednym baku paliwa. Orlen uważa to także za korzystne rozwiązanie dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy są bezpośrednio zaangażowani w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.

Akcji obniżania cen paliw będzie towarzyszyła kampania reklamowa obejmująca m.in. internet, prasę, telewizję i radio. Jej celem jest dotarcie z przekazem do jak największej części społeczeństwa – informuje PKN Orlen.

PKN Orlen

Orlen zapewni więcej płynu do dezynfekcji rąk