Orlen Serwis kupił akcje litewskiej firmy UAB EMAS

6 czerwca 2019, 15:00 Alert

Orlen Serwis sfinalizował transakcję zakupu akcji litewskiej spółki UAB EMAS, stając się jej jedynym właścicielem. Jak informuje grupa konsolidacja firm umożliwi optymalizację kosztów i nakładów ponoszonych na działalność serwisową w całej GK Orlen.

– Przejęcie UAB Emas ma na celu utworzenie scentralizowanego ośrodka w ramach Grupy Orlen o wysokich, specjalistycznych kompetencjach technicznych. Jego funkcjonowanie przyczyni się do usprawnienia procesu zarządzania obszarem remontów w ramach Grupy. Będzie też okazją do transferu specjalistycznej wiedzy i doświadczeń. Jednocześnie większa skala działalności Orlen Serwis ułatwi wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i innowacji. Umożliwi też lepsze dopasowanie usług do potrzeb klientów z Grupy Orlen – powiedział Albert Kołodziejski, prezes zarządu Orlen Serwis.

Orlen Serwis będzie kontynuować dotychczasową działalność serwisową w zakresie branży automatycznej, elektrycznej oraz utrzymania powierzchni i obiektów na terenie rafinerii w Możejkach. Działalność Spółki zostanie dodatkowo rozszerzona o serwis w zakresie mechaniki statycznej i mechaniki maszyn wirujących.

Od lipca tego roku planowane są pierwsze przyjęcia pracowników litewskich, którzy rozpoczną świadczenie usług serwisowych w branżach mechanicznych. O realizowanym procesie zostali oni poinformowani podczas spotkania z zarządem Orlen Serwis.

CIRE.pl