Orlen rozwija ofertę dla inwestorów indywidualnych

17 grudnia 2018, 16:45 Alert
PKN Orlen
PKN Orlen. Fot. BiznesAlert.pl

PKN ORLEN zgodnie z planem rozwija dostępność swojego unikalnego programu dla inwestorów indywidualnych – ORLEN W PORTFELU. Pierwsza w Polsce długoterminowa inicjatywa skierowana do inwestorów indywidualnych zyskała kolejnego partnera. Dzięki współpracy z Domem Maklerskim mBanku dołączenie do programu jest jeszcze łatwiejsze, w szczególności dla osób, które nie posiadają jeszcze rachunku maklerskiego.

ORLEN W PORTFELU to program, który ma za zadanie pomóc Polakom w budowaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do świadomego inwestowania na rynku kapitałowym. Z jednej strony mocno stawiamy na element edukacyjny, m.in. poprzez Akademię Inwestowania, z drugiej przyznajemy wyjątkowe przywileje w postaci rabatów dla naszych długoterminowych inwestorów. Jako jeden z największych emitentów notowanych na GPW stale rozwijamy nasz program, między innymi poprzez zapraszanie do udziału w nim nowych partnerów. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Dom Maklerski mBanku, będący jednym z liderów na polskim rynku usług maklerskich, przyjął nasze zaproszenie i dołączył do programu – powiedziała Iwona Waksmundzka, Dyrektor Biura Relacji Inwestorskich PKN ORLEN.

Dom Maklerski mBanku to największe biuro maklerskie w Polsce pod względem liczby obsługiwanych klientów. Na koniec listopada bieżącego roku rachunku maklerskie prowadziło w nim ponad 300 tys. osób i firm. Obecny na rynku od blisko 30 lat, oferuje dostęp do giełdy w Warszawie i giełd zagranicznych w Londynie, Frankfurcie i Nowym Jorku. Dom Maklerski należący do mBanku dołącza jako kolejny, po Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego, partner do programu ORLEN W PORTFELU. Dzięki tej współpracy przystąpienie do programu będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ otwarcie rachunku maklerskiego w Domu Maklerskim mBanku i przystąpienie do programu możliwe jest przez internet (www.mdm.pl), osobiście, w samym domu maklerskim lub w ramach mBanku.

Cieszymy się z udziału w tym projekcie, takie działania przybliżają ludziom rolę rynków kapitałowych, pozwalają zrozumieć co to są akcje, giełda i jaki jest związek spółek, inwestorów i ich oferty. Nie można być bliżej ze spółką niż w roli jej akcjonariusza i klienta jednocześnie, mając z tego tytułu dodatkowe korzyści – Adam Jaroszewicz, Dyrektor Biura Maklerskiego mBanku.

Uczestnicy programu ORLEN W PORTFELU są uprawnieni do korzystania z promocyjnej oferty paliwowej i pozapaliwowej na stacjach Koncernu. Warunkiem jest utrzymanie przez okres co najmniej jednego miesiąca pakietu minimum 50 akcji PKN ORLEN na swoim rachunku maklerskim w jednym z domów maklerskich uczestniczących w programie. Akcjonariusze, którzy spełnią ten warunek, mogą skorzystać z 15 groszy rabatu na litr paliwa VERVA oraz 10 groszy rabatu na litr paliwa EFECTA. Udział w Programie pozwoli zaoszczędzić nawet do 540 zł na paliwie rocznie. W ramach programu przewidziane jest także 10% upustu na produkty z oferty pozapaliwowej. Zniżki odnawiane są na kolejne miesiące, pod warunkiem utrzymywania przez uczestnika programu akcji PKN ORLEN przez dłuższy okres.

Jedną z inicjatyw edukacyjnych zaplanowanych w ramach programu ORLEN W PORTFELU jest Akademia Inwestowania PKN ORLEN. Powstaje ona we współpracy z CFA Society Poland – polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającego ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. Akademia obejmie tematyką funkcjonowanie rynku kapitałowego. Uczestnicy Akademii otrzymają bezpłatny dostęp do podręczników i webinariów przygotowanych przez ekspertów Stowarzyszenia, a zwieńczeniem szkolenia będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Start Akademii zaplanowany jest na początek 2019 roku.

PKN Orlen