Orlen wybrał wykonawcę instalacji fotowoltaicznych

22 lutego 2016, 13:30 Energetyka
energa_zeilona_energia_farma_fotowoltaiczna_w_gdansku

OPEUS Energia podpisała umowę na instalację systemów fotowoltaicznych z PKN ORLEN S.A. W ramach współpracy firma opracuje oraz zamontuje dedykowane układy paneli PV na sześciu stacjach benzynowych koncernu.

W ramach realizowanych przez PKN ORLEN SA działań pilotażowych instalacje fotowoltaiczne zostaną zamontowane na 11 stacjach. OPEUS Energia dokona montażu paneli na sześciu z nich zlokalizowanych w Gdańsku, Guzowie-Wsi, Katowicach, Płocku, Radomiu oraz Rzeszowie. Łącznie w ramach współpracy zostanie zainstalowanych 238 wysokiej klasy modułów sprawdzonej niemieckiej technologii SolarWorld, które wygenerują moc 92 kWp.

Przygotowany przez nas system pozwoli na optymalne eksploatowanie światła słonecznego. Będzie on dostarczał prąd do wszystkich urządzeń elektrycznych, co przyniesie znaczne oszczędności w poborze energii z sieci. Wewnątrz stacji zamontujemy monitory, na których klienci będą mogli zobaczyć jak pozytywny wpływ na środowisko ma korzystanie z paneli PV – mówi Sławomir Reszke, Prezes OPEUS Energia.

OPEUS Energia jest liderem rynku fotowoltaiki w Polsce. Dzięki zaangażowaniu zespołu wysokiej klasy specjalistów dostarcza kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty procesu inwestycyjnego zarówno w przypadku tworzenie farm solarnych, projektów deweloperskich, jak i indywidualnych instalacji. Firma zapewnia również wsparcie w procesie pozyskiwania dofinansowania z funduszy unijnych dla realizowanych projektów.

Źródło: OPEUS Energia