Logistyka paliw płynnych: na jakie wyzwania wskazują eksperci?

26 września 2024, 12:45 Bezpieczeństwo

Logistyka paliw płynnych to kompleksowy i wymagający segment branży paliwowej. W tak kluczowym dla gospodarki sektorze niezwykle istotna jest stała analiza trendów i wymiana doświadczeń eksperckich. Wyjątkowym miejscem ku temu będzie I Konferencja Logistyka Paliw Płynnych. Wydarzenie, organizowane przez firmy Endress+Hauser oraz Merrid Controls pod patronatem naukowym Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się w dniach 23-24 października 2024 roku w Uniejowie.

I Konferencja Logistyka Paliw Płynnych. Źródło: Endress+Hauser

Materiał sponsorowany

Tematyka konferencji obejmie kluczowe aspekty technologiczne, operacyjne i społeczne logistyki paliw płynnych, takie jak obecna geopolityka surowców energetycznych, zaawansowane metody monitorowania i zarządzania stanami magazynowymi, nowoczesne systemy automatyki czy cyfryzacja procesów logistycznych. Eksperci omówią także wyzwania związane z bezpieczeństwem operacyjnym oraz efektywnym zarządzaniem ryzykiem w kontekście zmieniających się warunków rynkowych i regulacyjnych.

– Zarządzanie łańcuchem dostaw, magazynowaniem, transportem oraz dystrybucją produktów naftowych, biopaliw, węglowodorów płynnych i paliw syntetycznych – to istotne elementy wpływające na całą gospodarkę. Precyzyjne operowanie wspomnianymi zasobami jest bowiem niezbędne dla utrzymania ciągłości dostaw energii, minimalizacji kosztów oraz spełnienia coraz bardziej rygorystycznych norm środowiskowych. Stąd właśnie idea wydarzenia, podczas którego w gronie ekspertów będzie można kompleksowo omówić związane z tą tematyką specjalistyczne zagadnienia – wyjaśnia Hubert Ladrowski, prezes Merrid Controls.

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy wysłuchają m.in. prelekcji prof. Mieczysława Strusia z Politechniki Wrocławskiej, podejmującej temat stanu obecnego i perspektyw dla paliw alternatywnych. Temat „Czarne łabędzie sektora paliw 2025” omówi z kolei Wojciech Jakóbik – założyciel Ośrodka Bezpieczeństwa Energetycznego i autor podcastu oraz bloga „Energy Drink”. Na drugi dzień wydarzenia zaplanowane zostały m.in. prelekcja „Rekoncyliacja zapasów dobowych na terminalach paliw” Andrzeja Rutkowskiego z Orlen oraz panel dyskusyjny „Wyzwania stojące przed projektami CCUS w Polsce – logistyka CO2”.

– Celem konferencji jest nie tylko omówienie aktualnych trendów i technologii, ale także stworzenie forum do wymiany doświadczeń między specjalistami z branży. Mamy nadzieję, że prezentacje oraz dyskusje pozwolą uczestnikom na pogłębienie wiedzy i będą stanowiły inspirację do wdrażania nowych rozwiązań i zmian w obecnym otoczeniu prawnym, przyczyniając się do zwiększenia efektywności oraz bezpieczeństwa logistyki paliw płynnych – podsumowuje Maciej Sieczka, prezes Endress+Hauser Polska.

Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia, rejestracji i agendy znaleźć można na stronie:

https://events.endress.com/w/event/6698fddd366b75a6847330b5?page_id=66c43d655cfe2443fcb11dbb

O Endress+Hauser

Endress+Hauser to światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej dla wielu branż przemysłu, z kompleksowym portfolio obejmującym większość możliwych pomiarów.

Szwajcarska Grupa zatrudnia 16 000 pracowników w 125 krajach świata. W Polsce od prawie 30 lat jest partnerem zarówno dla wiodących koncernów, jak również dla sektora MŚP, wspierając polskie firmy i zakłady produkcyjne w cyfrowej transformacji, optymalizacji procesów oraz redukcji wpływu na środowisko.

Stowarzyszenie “Z energią o prawie” zabiera głos w sprawie ustawy wiatrakowej