Pełnomocnik Putina: Rosja nie zamierza rozmieszczać broni jądrowej na Krymie

27 kwietnia 2015, 10:15 Alert

(TASS/24today.net/Piotr Stępiński)

Jak informuje agencja TASS pełnomocnik rosyjskiego prezydenta w okręgu krymskim Oleg Bielewancew powiedział, że Rosja nie ma zamiaru rozmieszczać broni nuklearnej na półwyspie.

– Nie ma potrzeby rozmieszczania broni jądrowej na Krymie. Mamy wystarczająco dużo broni, aby dosięgnąć wroga tam gdzie się znajduje. Mamy wystarczającą ilość broni, która jest umieszczona zarówno na podwodnych okrętach atomowych jak i na innych rodzajach sprzętu – stwierdził Bielewancew.

Zdaniem pełnomocnika Władimira Putina Krym pozostanie strefą bezatomową.

– Zgodnie z poleceniem rosyjskiego prezydenta na Krymie zostanie stworzona strefa rekreacyjna i będziemy rozwijać półwysep dla Rosjan oraz zagranicznych gości – powiedział Bielewancew.

W sobotę Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy poinformowała o rzekomej możliwości przemieszczania z regionu Rostowa na terytorium Krymu rosyjskich głowic jądrowych.

Pogląd ten potwierdzają eksperci z Centrum Informacyjno-Analitycznego CNBO, którzy nie wykluczają możliwości transportu przez rosyjskie wojska na tereny okupowanego Krymu głowic jądrowych dla mobilnych wyrzutni rakietowych.