PERN połączył dwie spółki serwisowe w jedną

19 grudnia 2018, 06:00 Alert

Wiosną PERN zdecydował o integracji dwóch podmiotów serwisowych ze swej grupy kapitałowej. Połączenie miało polegać na przejęciu Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury (CDRiA) przez spółkę Naftoserwis. Połączenie zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 17 grudnia tego roku.

pern
fot. BiznesAlert.pl

– Konsolidacja służy uporządkowaniu aktywów i przyspieszeniu reakcji na potrzeby rynku. Integracja efektywnego Naftoserwisu oraz innowacyjnej CDRiA wytworzy dodatkowe synergie w dotychczasowych obszarach działania obu spółek, co przełoży się wprost na atrakcyjną ofertę dla klientów. CDRiA wniesie bowiem do nowego podmiotu kompetencje w zakresie badania stanu technicznego rurociągów, a w sytuacji, gdy zajdzie taka konieczność, w ich naprawie będą wykorzystywane kompetencje Naftoserwisu – tłumaczy wiceprezes PERN, Rafał Miland.

Krzysztof Zalewski, prezes Naftoserwisu, powiedział BiznesAlert.pl, że połączenie z CDRiA jest nie mniej ważne, niż integracja PERN z OLPP. – Tam gdzie CDRiA diagnozuje rurociągi, tam Naftoserwis może reagować. Jest szansa na nowych klientów i bardziej kompleksową ofertę, a także bardziej efektywne zarządzanie kosztami – mówi. Zalewski zapewnia, że konsolidacja jest zgodna z przepisami unijnymi. Proces jest uproszczony przez to, że łączą się spółki z jednej grupy kapitałowej.

Wojciech Jakóbik