Polska Grupa Górnicza (PGG) chce mieć umowy długoterminowe z odbiorcami z segmentu ciepłownictwa i przemysłu, które obowiązywałyby od przyszłego roku poinformował prezes Tomasz Rogala.
„My powinniśmy pracować na długoterminowych kontraktach, w środku przedziału cenowego, który wynosi 10-13 zł, bo wtedy mamy stały dopływ gotówki” – powiedział Rogala dziennikarzom w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy.
„Kontrakty na przyszły rok są w trakcie negocjowania. Ciepłownictwo bardzo fajnie zareagowało” – dodał.
PGG chce podpisywać umowy na czas nieokreślony z terminem wypowiedzenia, który pozwoli spółce zareagować na ewentualne zmiany.
PGG sprzedaje ok 5-7 mln ton węgla do ciepłownictwa i przemysłu, a ok. 15-17 mln ton do energetyki zawodowej. Umowy z energetyką są już zawarte.
Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. 1 kwietnia 2017 r. została podpisana umowa sprzedaży na rzecz PGG Sp. o.o. przedsiębiorstwa KHW S.A., w skład którego wchodzą Kopalnia Węgla Kamiennego „Mysłowice-Wesoła”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Murcki-Staszic”, Kopalnia Węgla Kamiennego „Wujek” oraz Kopalnia Węgla Kamiennego „Wieczorek”, a także udziały w Śląskim Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. w Katowicach.
ISBNews