PGNiG otworzy inkubator dla startupów

5 czerwca 2017, 11:45 Alert
LKroplewski_PGNiG_Impact
Źródło: PGNiG

Jeszcze w czerwcu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzy inkubator dla startupów, które tworzą innowacyjne rozwiązania dla branży naftowo-gazowniczej. Zapowiedział to podczas kongresu Impact’17 w Krakowie Łukasz Kroplewski, wiceprezes Zarządu PGNiG ds. rozwoju.

Już 21 czerwca PGNiG otworzy dla startupów swój inkubator InnVento. Będzie to przestrzeń dla kreatywnych, młodych firm, które będą mogły rozwijać tutaj swoje projekty adresowane do dużych spółek z branży naftowo-gazowniczej.

– W tej chwili w Polsce niewiele jest jeszcze startupów, które pracują nad rozwiązaniami mogącymi zainteresować takie spółki jak nasza, ale mam nadzieję, że wkrótce uda nam się to wspólnie zmienić – mówił Łukasz Kroplewski, wiceprezes Zarządu PGNiG ds. rozwoju. – Oddamy w ręce młodych kreatywnych firm przestrzeń, w której powstawać będą nowe pomysły dla naszego sektora. To będzie pierwszy taki inkubator w Polsce dla sektora oil&gas – uzupełnił.

Startupy znajdą w nim wszystko, czego mogą potrzebować na pierwszym etapie swojej działalności. Dodatkowo sąsiedztwo centrali PGNiG SA będzie sprzyjało kontaktom z ekspertami spółki.
– Pamiętajmy, że interesują nas nie tylko innowacyjne rozwiązania wspierające wydobycie ropy naftowej czy gazu ziemnego. Chodzi też o pomysły związane np. z customizacją usług dla klientów, dystrybucją gazu, modernizacją infrastruktury, monitoringiem zasobów czy bieżącego zużycia gazu – dodał.

Rekrutacja pierwszych startupów, które chcą skorzystać z inkubatora InnVento, trwa już od kilku miesięcy.

Podczas kongresu Impact’17 Łukasz Kroplewski wziął udział w prezentacji „Innovations in gas sector”, podczas której przedstawił działania PGNiG związane z dotychczasową i planowaną współpracą ze startupami.

PGNiG