PGZ dostarczy Straży Granicznej pistolety samopowtarzalne P99

25 sierpnia 2016, 12:45 Alert

Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. i Komenda Główna Straży Granicznej zawarły umowę na dostawę pistoletów samopowtarzalnych P99 kaliber 9×19 mm Parabellum wraz z kaburami i ładownicami.

24 sierpnia 2016 r. w siedzibie Fabryki Broni w Radomiu odbyło się uroczyste podpisanie kontraktu na dostawę 363 kompletów pistoletów samopowtarzalnych P99 wraz z kaburami z uchwytami na pas i ładownicami na magazynki. Umowę ze strony Fabryki Broni podpisał Adam Suliga – Prezes Zarządu, natomiast Komendę Główną Straży Granicznej reprezentował płk Piotr Sienkiewicz – Zastępca Dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia KGSG. Umowa o szacunkowej wartości 658.014,64 zł powinna zostać zrealizowana do 2 grudnia bieżącego roku.

Fot. Wikimedia Commons

– Polskie służby mundurowe doskonale znają nasze wyroby. Cieszymy się, że po raz kolejny zostaliśmy docenieni przez rodzime instytucje – mówi Adam Suliga, Prezes Zarządu Fabryki Broni. – Umowa ze Strażą Graniczną jest dla nas bardzo ważna, jesteśmy dumni, że nasze pistolety będą służyć obronie polskich granic – dodaje.

– Polska Grupa Zbrojeniowa dąży do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa poprzez dostarczenie najwyższej jakości uzbrojenia i sprzętu nie tylko Siłom Zbrojnym RP, ale także innym formacjom mundurowym – powiedział Prezes Zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Siwko. – Umowy takie, jak ta pomiędzy Fabryką Broni „Łucznik” – Radom i Komendą Główną Straży Granicznej, dowodzą, że PGZ S.A. odgrywa ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, rozumianym szerzej niż jedynie jako siły zbrojne. Cieszymy się, że służby dbające o bezpieczeństwo Polski i Polaków po raz kolejny obdarzyły nas zaufaniem – dodał Arkadiusz Siwko, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Pistolet samopowtarzalny P99, kal. 9 x 19 mm Parabellum jest przeznaczony zarówno dla policji, jak i dla służb mundurowych oraz ochrony osobistej. To nowoczesna broń, wyróżniająca się nie tylko ergonomią, ale również niezawodnością działania. Pistolet można bezpiecznie nosić z nabojem w komorze nabojowej, co zapewnia możliwość natychmiastowego oddania pierwszego strzału. P99 jest dostosowany dla strzelców prawo- i leworęcznych. Wykonany z polimeru szkielet pistoletu posiada szynę picatinny, co umożliwia zamontowanie oświetlenia taktycznego lub laserowego wskaźnika celu.

 

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.