Piasecki: Władze Warszawy zwlekają z informacjami ws. remontu mostu Grota-Roweckiego

11 października 2013, 13:43 Drogi

– Warszawiacy przez ostatnie tygodnie byli wręcz zarzucani dobrymi informacjami natury inwestycyjnej. Obwodnica, unijne pieniądze na metro i nowe pociągi, zakończenie odbudowy niektórych ulic zamkniętych przez budowę tegoż metra i tak dalej. Czegóż tu nie było! – pisze na portalu Rp.pl Marcin Piasecki, dziennikarz, redaktor naczelny magazynu „Sukces”.

Piasecki zwraca uwagę, że władze Warszawy przemilczały fakt, że podczas remontu mostu Grota-Roweckiego – jednej z najbardziej uczęszczanych przepraw w Polsce – nie będzie zapowiadanej zastępczej przeprawy przez Wisłę. – Miasto nie ma na to pieniędzy, a miało partycypować w kosztach. I według „Rynku Infrastruktury” miasto zwleka z podaniem tej informacji od dwóch tygodni – pisze dziennikarz.

– Los kierowców i pasażerów licznych linii autobusowych miał właśnie poprawić tymczasowy most. Ale jak rozumiem nie powstanie i miasto niespecjalnie się chce do tego przyznać. Ciekawe, kiedy się przyzna? Czyżby po referendum? I czy będzie to jedyna zła wiadomość jaka czekała Warszawiaków na czas po głosowaniu? – konkluduje Marcin Piasecki.

Źródło: Rp.pl