Piechociński: Polacy chcieliby wejść do jordańskiego sektora infrastruktury

21 maja 2015, 10:06 Drogi

– Jordania to ważny i perspektywiczny partner gospodarczy Polski w regionie Bliskiego Wschodu. Liczymy na owocną współpracę między naszymi krajami – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas rozmów z przedstawicielstwem Senatu Jordanii. Spotkanie miało miejsce 20 maja 2015 r.

Ministerstwo Gospodarki informuje na swojej stronie, że Wicepremier Piechociński w czasie spotkania podkreślił, iż we wzajemnych relacjach gospodarczych między Polską a Jordanią istnieje potencjał do zacieśnienia współpracy. –  Z uwagą obserwujemy dynamiczny rozwój Jordanii szczególnie w zakresie infrastruktury drogowej, kolejowej czy telekomunikacyjnej – zaznaczył. – Mamy nadzieję, że również polskie firmy będą uczestniczyły w realizacji przedsięwzięć  z tego obszaru – dodał.

Jak podaje ministerstwo, szef resortu gospodarki podkreślił również, że szansą na rozwój wzajemnej współpracy gospodarczej i handlowej może być wzbogacenie naszej oferty eksportowej o produkty zaawansowane technologicznie. – Obok tradycyjnie sprzedawanych do Jordanii towarów rośnie obecnie zainteresowanie oferowanymi przez polskie firmy farmaceutykami, a także sprzętem IT – ocenił.

Uczestnicy spotkania rozmawiali również o możliwościach współpracy w zakresie nauki i szkolnictwa wyższego a także o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, obronnością i energetyką – czytamy na stronie Ministerstwa Gospodarki.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki