Kanadyjska spółka z udziałem Orlenu rozwija swój projekt LNG

1 lipca 2019, 13:30 Alert

Kanadyjska firma Pieridae Energy kupi od Royal Dutch Shell aktywa gazowe w Albercie za 144,77 miliona dolarów. Ma to zapewnić dostawy do swojej planowanej instalacji LNG we wschodniej Kanadzie.

Gazowiec w Świnoujściu. Fot. Gaz-System
Gazowiec w Świnoujściu. Fot. Gaz-System

Umowa będzie obejmowała wszystkie aktywa Shell w segmencie midstream i upstream w południowej części Pogórza Alberty. Pozwoli to firmie Pieridae zabezpieczyć pozostałą podaż potrzebną do pierwszej fazy planowanego terminalu Goldboro LNG w Nowej Szkocji. Jeśli się uda, Goldboro będzie pierwszym kanadyjskim projektem LNG na wschodnim wybrzeżu, produkującym 10 milionów ton LNG rocznie.

– Umowa ta nie tylko pomaga nam zabezpieczyć pozostałą konwencjonalną dostawę gazu ziemnego dla Goldboro LNG, ale sprawia, że ​​Pieridae staje się ważnym graczem w branży midstream i upstream w Albercie – powiedział dyrektor generalny Pieridae Alfred Sorensen.

ORLEN Upstream Canada posiada 7,4 procent udziałów w spółce Pieridae Energy, kierującej projektem budowy wyżej wspomnianego terminalu LNG na wschodnim wybrzeżu Kanady.

Reuters/Michał Perzyński